Kompresory Rodzaje sprężarek

Funkcjonowanie kompresora a wybór filtru powietrza

Każdy użytkownik kompresora powinien co pewien czas zwrócić uwagę na filtr powietrza. Nie trzeba się o to martwić, jeśli wspomniane urządzenie znajduje się w pomieszczeniu niezapylonym. Wówczas filtr powietrza nie będzie podatny na zabrudzenia. Inaczej sprawa wygląda w momencie, gdy warunki są trudne, wówczas filtry do sprężarek zatykają się przez co w stosunkowo krótkim czasie może dojść do ich niedrożności.

Systematycznie kontroluj ciśnienie

Sytuacja, kiedy to filtr staje się niedrożny może doprowadzić do poważnych uszkodzeń kompresora, jak i jego poszczególnych części. Dozwolona wartość ciśnienia mieści się w granicach 4,5 do 6 bara. W przypadku, gdy mamy wrażenie, iż kompresor uruchamia się zbyt często, może być to efektem spadków ciśnienia. Każde rozszczelnienie lub usterkę można w łatwy sposób podejrzeć. Mianowicie słysząc delikatne syczenie w najbliższym otoczeniu.

Kiedy warto zgłosić się do serwisu naprawczego?

Praktycznie każda usterka, którą wychwycimy może w przyszłości wywołać konieczność dokonania kosztownych napraw. W momencie, gdy kompresor pracuje głośniej, to warto zasygnalizować potencjalne zużycie niektórych elementów wykwalifikowanym specjalistą. Jeśli kompresor nie umożliwia osiągnięcia maksymalnego ciśnienia, tj. napompowania zbiornika do pełna, to może oznaczać to początek problemów związanych z jego działaniem. Z kolei częste przegrzewanie jest efektem szybszej eksploatacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *