Sprężarki powietrza Sprężarki śrubowe

W jaki sposób działa sprężarka śrubowa?

Trudno w kilku zadaniach opisać zakres zastosowań sprężarki śrubowej. To urządzenie może wyposażyć zarówno małe warsztaty, jak i rozbudowane zakłady przemysłowe. Każdy dystrybutor sprężarek śrubowych oferuje bardzo duży wybór urządzeń pneumatycznych w wielu wariantach konstrukcyjnych, od 2,2 kW do 500 kW. Zanim jednak przystąpimy do zakupu należy poznać istotę działania sprężarki śrubowej.

Technologia przepływu zmiennego

Dostępne na rynku sprężarki śrubowe działają na podstawie technologii zmiennego przepływu. To korzystne rozwiązanie dla czynności, które wymagają wykorzystania zmiennego poboru powietrza. Jak wygląda taki proces? Otóż technologia zmiennego przepływu wykorzystuje pomiar ciśnienia na wylocie podczas całej pracy urządzenia oraz dostosowuje ruch powietrza do wymaganego zapotrzebowania. Każdy renomowany na rynku dystrybutor sprężarek śrubowych zapewnia, że zmniejszające się przestrzenie pomiędzy pracującymi równolegle śrubami powodują wytworzenie wysokiej jakości sprężonego powietrza.

Konstrukcja sprężarki śrubowej

Urządzenie zostało zbudowane tak, aby uzyskać najbardziej możliwie zwarte rozmiary śrub. Istotny jest również rozruch maszyny bez wibracji oraz pików prądowych. Użycie sprężarki śrubowej nie wymaga od użytkownika zastosowania dodatkowych amortyzatorów sprężynowych. Jednak, aby w praktyce rzeczywiście tak było, dystrybutor sprężarek śrubowych zaleca skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą w dobraniu właściwych parametrów dopasowanych do określonych potrzeb.

Rodzaje sprężarek śrubowych

Na rynku można zakupić sprężarki śrubowe olejowe oraz bezolejowe. W przypadku pierwszych z nich olej wtryskiwany jest do komory sprężania i zapewnia uszczelnienie przestrzeni pomiędzy obracającymi się śrubami. Z kolei sprężarka śrubowa bezolejowa podczas sprężania powietrza nie wymaga uszczelnienia przerw między dwoma wbudowanymi wirnikami. Maksymalne ciśnienie wylotowe w jednostopniowych sprężarkach bezolejowych nie przewyższa mocy odpowiedników olejowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *