Kompresory Sprężarki powietrza Sprężarki śrubowe

Czy za pomocą kompresora można malować?

W jaki sposób znaleźć urządzenie tłoczące powietrze, które będzie w stanie pomalować meble oraz pokryć nową warstwą ochronną karoserię samochodu? Wśród kompresorów, które dostępne są na rynku, należy wybrać modele zgodne z definiowanymi urządzeniami, dopasowane są indywidualnych potrzeb. Do malowania nie potrzeba dużej maszyny wytwarzającej sprężone powietrze.

Kompresory do wybranych zastosowań

Znaczna większość ekspertów jest zdania, że dokonując zakupu kompresora do malowania nie należy na nim zbytnio oszczędzać. Prędzej czy później może okazać się to zgubne. Jednak należy postępować zgodnie z zasadą – „mierz swoje siły na zamiary”. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy decydować się na malowanie farbą danej powierzchni. Określając swoje potrzeby można przyjrzeć się dostępnym ofertom. Warto pod rozwagę wziąć filtry do sprężarek, które jako dodatkowe akcesorium mogą okazać się niezbędne.

Wielkość powierzchni do malowania a optymalna pojemność zbiornika

Mając do pomalowania ościeżnicę lub niewielki przedmiot można użyć kompresora, który wyposażony jest w zbiornik o pojemności 24 litrów. Jednak taki gabaryt może nie być wystarczający do pomalowania całych drzwi, wszystko zależy od umiejętności osoby obsługującej tego rodzaju urządzenie. Kompresor do drobnych poprawek lakierniczych będzie nieco większy, bo powinien być wyposażony w zbiornik 50 litrowy. Do gruntownych prac lepiej zainwestować w bardziej rozbudowane maszyny.

Malowanie natryskowe oraz metoda użycia aerografu

W przypadku bardziej zaawansowanych prac należy wyposażyć się w kompresory, które posiadają zbiorniki o pojemności co najmniej 100 litrów. Wówczas taką maszyną będziemy mogli wykonać malowanie natryskowe. Z kolei zastosowanie aerografu przy tej czynności może okazać się żmudne i niewydajne. Niewielki zbiornik będzie szybko wyczerpywał się, a kompresor sam w sobie ma ograniczoną żywotność. Lepiej posługiwać się urządzeniem olejowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *