Kompresory Sprężarki powietrza

Czym różni się kompresor od sprężarki?

Kompresor, sprężarka, tych dwóch nazw nie można stosować zamiennie. Pierwsze z tych urządzeń stanowi jeden z trzech rodzajów sprężarek obok wentylatorów i dmuchaw. Stąd też nie każda sprężarka może być kompresorem. Jej główną funkcją jest uzyskiwanie wysokiego ciśnienia sprężonego gazu lub też wymuszania jego przepływu. Najczęściej są wykorzystywane przy pracach domowych oraz przemyśle.

Główne zastosowania sprężarek

Wiele urządzeń nie mogłoby funkcjonować bez sprężarki, np. lodówka nie mogłaby chłodzić, nie spełniając swojego głównego przeznaczenia. Oprócz tego niemożliwe stałoby się precyzyjne czyszczenie maszyn przemysłowych, a także utrudnione byłoby pompowanie kół w wielu pojazdach. Sprężarki stosuje się także do malowania płotów oraz w innych przypadkach, gdzie pomocny może okazać się silny podmuch powietrza. Wachlarz zastosowań jest znacznie szerszy niż w przypadku kompresorów.

Kompresory dla majsterkowiczów

Piaskowanie, lakierowanie, napędzanie przecinarek i pił jest możliwe za sprawą wysokiej jakości kompresora powietrza. To urządzenie może stanowić bazę dla wielu narzędzi, którymi posługuje się wielu majsterkowiczów w swoich przydomowych warsztatach. Przykładowo łatwiejsze odkręcenie śruby będzie możliwe poprzez wykorzystanie klucza pneumatycznego podpiętego do kompresora. Na rynku dostępne są maszyny olejowe oraz bezolejowe. Te pierwsze można wykorzystać do bardziej zaawansowanych technicznie czynności, a drugie w warunkach domowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *