Kompresory Porady

Kompresor bezolejowy czy olejowy?

Czym różnią się od siebie dwa rodzaje kompresorów? Głównym podziałem urządzeń tłoczących powietrze jest rozróżnienie ich na te wymagające smarowania specjalnym olejem oraz te, które funkcjonują bezolejowo. Oprócz tego kompresory różnią się ceną, wydajnością oraz możliwościami zastosowania. Który typ wybrać? Na jakie marki należy zwrócić szczególną uwagę?

Sprężarka olejowa do zaawansowanych czynności warsztatowych

Potrzebujesz wysoko wyspecjalizowanej olejowej sprężarki? Poznań, Warszawa, Kraków i wiele innych miast Polski posiada miejsca, w których można dokonać zakupu tego typu urządzeń. Ten zaawansowany sprzęt pozwala na ciągłą i efektywną pracę narzędzi, do których zostanie podłączony. Wiele warsztatów lakierniczych, samochodowych uzależnia swoją pracę od sprawnego działania sprężarki olejowej. Wydajność urządzenia sprawiła, że przyjęło się jego zastosowanie w profesjonalnych ośrodkach. Przykładowo okazuje się przydatne w malowaniu.

Do prywatnego użytku – sprężarka bezolejowa

Z kolei urządzenie, które nie wymaga smarowania olejem okaże się przydatnym zakupem dla osób trudniących się wieloma drobnymi pracami domowymi. Konstrukcja takiej sprężarki opiera się na konkretnym działaniu tłoków. Maszyna wymaga systematycznych przerw w funkcjonowaniu, ponieważ ulega szybkiemu nagrzaniu. Jednak w przypadku prywatnego użytku jest wystarczająca. Pompowanie balonów, opon w rowerze czy napełnianie powietrzem materaca będzie zdecydowanie łatwiejsze i szybsze przy użyciu sprężarki bezolejowej.

Szeroki wybór sprężarek na rynku sprzedażowym

Zanim dokonasz zakupu sprężarki warto pomyśleć o jej gabarytach. Jeśli dysponujesz niewielkim garażem, to nie powinieneś decydować się na urządzenie smarowane olejem, które przydaje się w profesjonalnych warsztatach. Za to małe sprężarki, które pracują wydajnie dzięki tłokom pozwolą na majsterkowanie, jak np. polakierowanie pojedynczych części, przedmiotów czy wyczyszczenie zabrudzeń sprężonym powietrzem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *