Rodzaje sprężarek Serwis sprężarek Sprężarki powietrza

Mini sprężarki – przenośne urządzenia do generowania sprężonego powietrza

Mini sprężarki najczęściej występuje w postaci walizki z wężykiem zakończonym pistoletem. Pozwala on na tłoczenie powietrza w sposób samodzielny, bez potrzeby udawania się do wyspecjalizowanego warsztatu. Mini sprężarki w gospodarstwach domowych pozwalają na sprawne uzupełnienie brakującej ilość powietrza w oponach samochodowych lub rowerowych. Nie ma co się dziwić, że coraz więcej kierowców decyduje się na zakup tego urządzenia w celu wyposażenia swojego pojazdu.

Przeznaczenie mini kompresorów

Te niewielkie i poręczne w przenoszeniu urządzenia posiadają wbudowany wirnik, który wytwarza podciśnienie zasysanego powietrza. Producenci dołączają także aerograf, czyli pistolet, który pomaga w precyzyjnym rozpylaniu farby, tuszu za pomocą sprężonego powietrza. Mini kompresor ułatwia malowanie dużych powierzchni, a także odnowienie mebli czy odrestaurowanie ogrodzenia. W tej chwili coraz popularniejsze stają się przenośne sprężarki. Serwis naprawczy oraz każde przedsiębiorstwo powinno wyposażyć się w tego typu urządzenie.

Zalety walizkowych sprężarek

Z całą pewnością stosowanie mini kompresorów nie nastręcza najmniejszych trudności, ponieważ łatwo je przetransportować w dowolne miejsce i dotrzeć do nawet najmniejszych zakamarków. Taka sprężarka wytwarza powietrze pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu szybko i wygodnie można napompować materac, piłkę czy basen ogrodowy. Można ją także wykorzystać w celu oczyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Urządzenie proste i wydajne w użyciu

Sprężarka walizkowa pozwala na wykonanie wielu czynności przez co jest wykorzystywana do wielu czynności. Do standardowego użytku jest w pełni wystarczalna, a w odróżnieniu od wielu innych modeli stosunkowo tania do nabycia oraz w naprawie. Wszechstronność użycia tego rodzaju sprężarki pozwala na zastosowanie jej w niemal każdej branży. Jednak zanim podejmiemy decyzję zakupową, to warto poznać najważniejsze parametry urządzenia i ocenić, czy będzie wystarczające do naszych celów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *